Holidays 0.60 - en to th translation catalogue (22 entries)

note: New Year's Day.
en: Neujahr
th: วันขึ้นปีใหม่

note: Good Friday.
en: Karfreitag
th: วันศุกร์ประเสริฐ

note: Easter Monday.
en: Ostermontag
th: วันจันทร์อีสเตอร์

note: Labor Day.
en: Erster Mai
th: วันแรงงาน

note: Ascension Day.
en: Christi Himmelfahrt
th: วันสมโภชพระเยซูเจ้าเสด็จขึ้นสวรรค์

note: Whit Monday.
en: Pfingstmontag
th: วันจันทร์หลังวันสมโภชพระจิตเจ้า

note: German Unity Day.
en: Tag der Deutschen Einheit
th: วันรวมชาติเยอรมัน

note: Reformation Day.
en: Reformationstag
th: วันแห่งการปฏิรูป

note: Repentance and Prayer Day.
en: Buß- und Bettag
th: วันแห่งการอธิษฐานและการกลับใจ

note: Christmas Day.
en: Erster Weihnachtstag
th: วันคริสต์มาสวันแรก

note: Second Day of Christmas.
en: Zweiter Weihnachtstag
th: วันคริสต์มาสวันที่สอง

note: Easter Sunday.
en: Ostersonntag
th: วันอาทิตย์อีสเตอร์

note: Whit Sunday.
en: Pfingstsonntag
th: วันสมโภชพระจิตเจ้า

note: International Women's Day.
en: Internationaler Frauentag
th: วันสตรีสากล

note: 75th anniversary of the liberation from Nazism and the end of the Second World War in Europe.
en: 75. Jahrestag der Befreiung vom Nationalsozialismus und der Beendigung des Zweiten Weltkriegs in Europa
th: วันครบรอบ 75 ปีของการปลดปล่อยจากระบอบชาติสังคมนิยมและการสิ้นสุดสงครามโลกครั้งที่สองในยุโรป

note: 80th anniversary of the liberation from Nazism and the end of the Second World War in Europe.
en: 80. Jahrestag der Befreiung vom Nationalsozialismus und der Beendigung des Zweiten Weltkriegs in Europa
th: วันครบรอบ 80 ปีของการปลดปล่อยจากระบอบชาติสังคมนิยมและการสิ้นสุดสงครามโลกครั้งที่สองในยุโรป

note: Epiphany.
en: Heilige Drei Könige
th: วันสมโภชพระคริสต์แสดงองค์

note: Corpus Christi.
en: Fronleichnam
th: วันสมโภชพระคริสตวรกาย

note: All Saints' Day.
en: Allerheiligen
th: วันสมโภชนักบุญทั้งหลาย

note: Assumption Day.
en: Mariä Himmelfahrt
th: วันสมโภชแม่พระรับเกียรติยกขึ้นสวรรค์

note: World Children's Day.
en: Weltkindertag
th: วันเด็กสากล

note: 75th anniversary of the East German uprising of 1953.
en: 75. Jahrestag des Aufstandes vom 17. Juni 1953
th: วันครบรอบ 75 ปีของการก่อการกำเริบในเยอรมนีตะวันออก ค.ศ. 1953
