Holidays 0.54 - en to sv_FI translation catalogue (34 entries)

note: New Year's Day.
en: Uudenvuodenpäivä
sv_FI: Nyårsdagen

note: Epiphany.
en: Loppiainen
sv_FI: Trettondag

note: Good Friday.
en: Pitkäperjantai
sv_FI: Långfredagen

note: Easter Sunday.
en: Pääsiäispäivä
sv_FI: Påskdagen

note: Easter Monday.
en: Toinen pääsiäispäivä
sv_FI: Annandag påsk

note: May Day.
en: Vappu
sv_FI: Första maj

note: Ascension Day.
en: Helatorstai
sv_FI: Kristi himmelsfärdsdag

note: Whit Sunday.
en: Helluntaipäivä
sv_FI: Pingst

note: Midsummer Eve.
en: Juhannusaatto
sv_FI: Midsommarafton

note: Midsummer Day.
en: Juhannuspäivä
sv_FI: Midsommardagen

note: All Saints' Day.
en: Pyhäinpäivä
sv_FI: Alla helgons dag

note: Independence Day.
en: Itsenäisyyspäivä
sv_FI: Självständigshetsdagen

note: Christmas Eve.
en: Jouluaatto
sv_FI: Julafton

note: Christmas Day.
en: Joulupäivä
sv_FI: Juldagen

note: Second Day of Christmas.
en: Tapaninpäivä
sv_FI: Annandag jul

note: Runeberg Day
en: Runebergin päivä
sv_FI: Runebergsdagen

note: Kalevala Day, Day of Finnish Culture
en: Kalevalan päivä, suomalaisen kulttuurin päivä
sv_FI: Kalevaladagen, den finska kulturens dag

note: Minna Canth Day, Day of Equality
en: Minna Canthin päivä, tasa-arvon päivä
sv_FI: Minna Canth-dagen, jämställdhetsdagen

note: Mikael Agricola Day, Day of the Finnish Language
en: Mikael Agricolan päivä, suomen kielen päivä
sv_FI: Mikael Agricoladagen, finska språkets dag

note: National War Veterans' Day
en: Kansallinen veteraanipäivä
sv_FI: Nationella veterandagen

note: Europe Day
en: Eurooppa-päivä
sv_FI: Europadagen

note: Mothers' Day
en: Äitienpäivä
sv_FI: Mors dag

note: J. V. Snellman Day, Day of Finnish Heritage
en: J.V. Snellmanin päivä, suomalaisuuden päivä
sv_FI: Snellmansdagen, finskhetens dag

note: Remembrance Day
en: Kaatuneitten muistopäivä
sv_FI: De stupades dag

note: Flag Day of the Finnish Defense Forces
en: Puolustusvoimain lippujuhlan päivä
sv_FI: Dagen för försvarets fanfest

note: Eino Leino Day, Day of Summer and Poetry
en: Eino Leinon päivä, runon ja suven päivä
sv_FI: Eino Leino-dagen, diktens och sommarens dag

note: Finland's Nature Day
en: Suomen luonnon päivä
sv_FI: Den finska naturens dag

note: Miina Sillanpää Day, Day of Civic Participation
en: Miina Sillanpään ja kansalaisvaikuttamisen päivä
sv_FI: Miina Sillanpää-dagen, medborgarinflytandets dag

note: Aleksis Kivi Day, Day of Finnish Literature
en: Aleksis Kiven päivä, suomalaisen kirjallisuuden päivä
sv_FI: Aleksis Kivi-dagen, den finska litteraturens dag

note: United Nations Day
en: YK:n päivä
sv_FI: FN-dagen

note: Finnish Swedish Heritage Day, svenska dagen
en: Ruotsalaisuuden päivä, Kustaa Aadolfin päivä
sv_FI: Svenska dagen, Gustav Adolfsdagen

note: Fathers' Day
en: Isänpäivä
sv_FI: Fars dag

note: Day of Children's Rights
en: Lapsen oikeuksien päivä
sv_FI: Barnkonventionens dag

note: Jean Sibelius Day, Day of Finnish Music
en: Jean Sibeliuksen päivä, suomalaisen musiikin päivä
sv_FI: Sibeliusdagen, den finländska musikens dag
