Holidays 0.57 - en to th translation catalogue (37 entries)

note: %s (observed).
en: %s (observed)
th: ชดเชย%s

note: King's Birthday.
en: King's Birthday
th: วันเฉลิมพระชนมพรรษาสมเด็จพระราชาธิบดี

note: Queen's Birthday.
en: Queen's Birthday
th: วันเฉลิมพระชนมพรรษาสมเด็จพระราชินีนาถ

note: Australia Day.
en: Australia Day
th: วันชาติออสเตรเลีย

note: Anniversary Day.
en: Anniversary Day
th: วันครบรอบการก่อตั้งอาณานิคม

note: Good Friday.
en: Good Friday
th: วันศุกร์ประเสริฐ

note: Easter Monday.
en: Easter Monday
th: วันจันทร์อีสเตอร์

note: New Year's Day.
en: New Year's Day
th: วันขึ้นปีใหม่

note: ANZAC Day.
en: ANZAC Day
th: วันแอนแซค

note: Christmas Day.
en: Christmas Day
th: วันคริสต์มาส

note: Boxing Day.
en: Boxing Day
th: วันเปิดกล่องของขวัญ

note: Canberra Day.
en: Canberra Day
th: วันแคนเบอร์รา

note: Easter Saturday.
en: Easter Saturday
th: วันเสาร์อีสเตอร์

note: Easter Sunday.
en: Easter Sunday
th: วันอาทิตย์อีสเตอร์

note: Reconciliation Day.
en: Reconciliation Day
th: วันแห่งการปรองดอง

note: Family & Community Day.
en: Family & Community Day
th: วันครอบครัวและชุมชน

note: Labour Day.
en: Labour Day
th: วันแรงงาน

note: Bank Holiday.
en: Bank Holiday
th: วันหยุดธนาคาร

note: May Day.
en: May Day
th: วันเมย์เดย์ (วันแรงงาน)

note: Picnic Day.
en: Picnic Day
th: วันปิกนิก

note: %s (from 7pm).
en: %s (from 7pm)
th: %s (ตั้งแต่ 19:00 น.)

note: Christmas Eve.
en: Christmas Eve
th: วันคริสต์มาสอีฟ

note: New Year's Eve.
en: New Year's Eve
th: วันสิ้นปี

note: The Royal Queensland Show.
en: The Royal Queensland Show
th: เทศกาลรอยัลควีนส์แลนด์โชว์

note: Adelaide Cup Day.
en: Adelaide Cup Day
th: วันแอดิเลดคัพ

note: Proclamation Day.
en: Proclamation Day
th: วันสถาปนา

note: Eight Hours Day.
en: Eight Hours Day
th: วันแปดชั่วโมง (วันแรงงาน)

note: Easter Tuesday.
en: Easter Tuesday
th: วันอังคารอีสเตอร์

note: Grand Final Day.
en: Grand Final Day
th: วันศุกร์ก่อนวันแข่งฟุตบอลออสเตรเลีย (AFL) รอบสุดท้าย

note: Melbourne Cup Day.
en: Melbourne Cup Day
th: วันเมลเบิร์นคัพ

note: Western Australia Day.
en: Western Australia Day
th: วันเวสเทิร์นออสเตรเลีย

note: Foundation Day.
en: Foundation Day
th: วันสถาปนา

note: Special public holiday.
en: Special public holiday
th: วันหยุดพิเศษ

note: National Day of Mourning for Queen Elizabeth II.
en: National Day of Mourning for Queen Elizabeth II
th: วันไว้ทุกข์แห่งชาติแด่สมเด็จพระราชินีนาถเอลิซาเบธที่ 2

note: Declared public holiday.
en: Declared public holiday
th: วันหยุดพิเศษ (ตามประกาศ)

note: Additional public holiday.
en: Additional public holiday
th: วันหยุดพิเศษ (เพิ่มเติม)

note: Queen's Diamond Jubilee.
en: Queen's Diamond Jubilee
th: พระราชพิธีฉลองสิริราชสมบัติครบ 60 ปี สมเด็จพระราชินีนาถ
