Holidays 0.43 - source to th translation catalogue (12 entries)

note: %s (observed).
source: %s（慶祝）
th: ชดเชย%s

note: Founding Day of the Republic of China.
source: 中華民國開國紀念日
th: วันสถาปนาสาธารณรัฐจีน(ไต้หวัน)

note: Chinese New Year's Eve.
source: 農曆除夕
th: วันก่อนวันตรุษจีน

note: Chinese New Year.
source: 春節
th: วันตรุษจีน

note: Peace Memorial Day.
source: 和平紀念日
th: วันรำลึกสันติภาพ

note: Children's Day.
source: 兒童節
th: วันเด็กแห่งชาติ

note: Tomb Sweeping Day.
source: 清明節
th: วันเช็งเม้ง

note: Dragon Boat Festival.
source: 端午節
th: วันไหว้บ๊ะจ่าง

note: Mid-Autumn Festival.
source: 中秋節
th: วันไหว้พระจันทร์

note: National Day.
source: 中華民國國慶日
th: วันชาติสาธารณรัฐจีน(ไต้หวัน)

note: Date format (see strftime() Format Codes).
source: %Y-%m-%d
th: %d/%m/%Y

note: Day off (substituted from %s).
source: 休息日（%s日起取代）
th: วันหยุด (แทน %s)
