Holidays 0.60 - en to uk translation catalogue (19 entries)

note: %s (estimated).
en: %s (e vlerësuar)
uk: %s (приблизна дата)

note: %s (observed).
en: %s (ditë pushimi e shtyrë)
uk: %s (вихідний)

note: %s (observed, estimated).
en: %s (ditë pushimi e shtyrë, e vlerësuar)
uk: %s (вихідний, приблизна дата)

note: New Year's Day.
en: Festat e Vitit të Ri
uk: Новий рік

note: Summer Day.
en: Dita e Verës
uk: День літа

note: Nowruz Day.
en: Dita e Nevruzit
uk: Свято Новруз

note: Catholic Easter Sunday.
en: E diela e Pashkëve Katolike
uk: Великдень (католицький)

note: Orthodox Easter Sunday.
en: E diela e Pashkëve Ortodokse
uk: Великдень (православний)

note: International Workers' Day.
en: Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve
uk: Міжнародний день трудящих

note: Mother Teresa Beatification Day.
en: Dita e Lumturimit të Shenjt Terezës
uk: День беатифікації матері Терези

note: Mother Teresa Canonization Day.
en: Dita e Shenjtërimit të Shenjt Terezës
uk: День канонізації матері Терези

note: Alphabet Day.
en: Dita e Alfabetit
uk: День алфавіту

note: Flag and Independence Day.
en: Dita Flamurit dhe e Pavarësisë
uk: День прапора та незалежності

note: Liberation Day.
en: Dita e Çlirimit
uk: День визволення

note: National Youth Day.
en: Dita Kombëtare e Rinisë
uk: Національний день молоді

note: Christmas Day.
en: Krishtlindjet
uk: Різдво Христове

note: Eid al-Fitr.
en: Dita e Bajramit të Madh
uk: Рамазан-байрам

note: Eid al-Adha.
en: Dita e Kurban Bajramit
uk: Курбан-байрам

note: Public Holiday.
en: Ditë pushimi
uk: Вихідний день
