Holidays 0.41 - en to uk translation catalogue (22 entries)

note: %s (observed).
en: %s (observado)
uk: %s (вихідний)

note: New Year's Day.
en: Año Nuevo
uk: Новий рік

note: Plurinational State Foundation Day.
en: Día de la Creación del Estado Plurinacional de Bolivia
uk: День створення Багатонаціональної Держави Болівія

note: Carnival.
en: Carnaval
uk: Карнавал

note: Good Friday.
en: Viernes Santo
uk: Страсна пʼятниця

note: Labor Day.
en: Día del Trabajo
uk: День праці

note: Corpus Christi.
en: Corpus Christi
uk: Свято Тіла і Крові Христових

note: Aymara New Year.
en: Año Nuevo Aymara Amazónico
uk: Новий рік Аймара

note: Independence Day.
en: Día de la Independencia de Bolivia
uk: День незалежності Болівії

note: National Dignity Day.
en: Día de la Dignidad Nacional
uk: День національної гідності

note: All Saints' Day.
en: Día de Todos los Santos
uk: День усіх святих

note: All Souls' Day.
en: Día de Todos los Difuntos
uk: День усіх померлих

note: Christmas Day.
en: Navidad
uk: Різдво Христове

note: Beni Day.
en: Día del departamento de Beni
uk: День департаменту Бені

note: Cochabamba Day.
en: Día del departamento de Cochabamba
uk: День департаменту Кочабамба

note: Chuquisaca Day.
en: Día del departamento de Chuquisaca
uk: День департаменту Чукісака

note: La Paz Day.
en: Día del departamento de La Paz
uk: День департаменту Ла-Пас

note: Pando Day.
en: Día del departamento de Pando
uk: День департаменту Пандо

note: Potosí Day.
en: Día del departamento de Potosí
uk: День департаменту Потосі

note: Carnival in Oruro.
en: Carnaval de Oruro
uk: Карнавал Оруро

note: Santa Cruz Day.
en: Día del departamento de Santa Cruz
uk: День департаменту Санта-Круз

note: La Tablada.
en: La Tablada
uk: Ла Таблада
