Holidays 0.58 - en to uk translation catalogue (14 entries)

note: New Year's Day
en: Aña Nobo
uk: Новий рік

note: Carnival Monday
en: Dialuna despues di Carnaval Grandi
uk: Карнавальний понеділок

note: Good Friday
en: Bièrnèsantu
uk: Страсна пʼятниця

note: Easter Sunday
en: Pasku di Resurekshon
uk: Великдень

note: Easter Monday
en: Di dos dia di Pasku di Resurekshon
uk: Великодній понеділок

note: King's Day.
en: Dia di Rey
uk: День короля

note: Queen's Day.
en: Dia di la Reina
uk: День королеви

note: Labor Day
en: Dia di Obrero
uk: День праці

note: Ascension Day
en: Dia di Asenshon
uk: Вознесіння Господнє

note: National Anthem and Flag Day
en: Dia di Himno i Bandera
uk: День державного гімну та прапора

note: Curaçao Day
en: Dia di Pais Kòrsou
uk: День Кюрасао

note: Christmas Day
en: Pasku di Nasementu
uk: Різдво Христове

note: Second Day of Christmas
en: Di dos dia di Pasku di Nasementu
uk: Другий день Різдва

note: New Year's Eve.
en: Vispu di Aña Nobo
uk: Переддень Нового року
