Holidays 0.28 - en to uk translation catalogue (12 entries)

note: New Year's Day.
en: uusaasta
uk: Новий рік

note: Independence Day.
en: iseseisvuspäev
uk: День незалежності

note: Good Friday.
en: suur reede
uk: Страсна пʼятниця

note: Easter Sunday.
en: ülestõusmispühade 1. püha
uk: Великдень

note: Spring Day.
en: kevadpüha
uk: День весни

note: Whit Sunday.
en: nelipühade 1. püha
uk: Трійця

note: Victory Day.
en: võidupüha
uk: День перемоги

note: Midsummer Day.
en: jaanipäev
uk: День літнього сонцестояння

note: Independence Restoration Day.
en: taasiseseisvumispäev
uk: День відновлення незалежності

note: Christmas Eve.
en: jõululaupäev
uk: Святий вечір

note: Christmas Day.
en: esimene jõulupüha
uk: Різдво Христове

note: Second Day of Christmas.
en: teine jõulupüha
uk: Другий день Різдва
