Holidays 0.42 - en to uk translation catalogue (22 entries)

note: New Year's Day.
en: Neujahr
uk: Новий рік

note: Saint Berchtold's Day.
en: Berchtoldstag
uk: День Святого Бертольда

note: Epiphany.
en: Heilige Drei Könige
uk: Богоявлення

note: Candlemas.
en: Mariä Lichtmess
uk: Стрітення

note: Shrove Tuesday.
en: Fasnachtsdienstag
uk: Масний вівторок

note: Saint Joseph's Day.
en: Josefstag
uk: День Святого Йосипа

note: Good Friday.
en: Karfreitag
uk: Страсна пʼятниця

note: Easter Sunday.
en: Ostersonntag
uk: Великдень

note: Easter Monday.
en: Ostermontag
uk: Великодній понеділок

note: Labor Day.
en: Tag der Arbeit
uk: День праці

note: Ascension Day.
en: Auffahrt
uk: Вознесіння Господнє

note: Whit Sunday.
en: Pfingstsonntag
uk: Трійця

note: Whit Monday.
en: Pfingstmontag
uk: День Святого Духа

note: Corpus Christi.
en: Fronleichnam
uk: Свято Тіла і Крові Христових

note: National Day.
en: Staatsfeiertag
uk: Національне свято

note: Nativity of Mary.
en: Mariä Geburt
uk: Різдво Пресвятої Богородиці

note: All Saints' Day.
en: Allerheiligen
uk: День усіх святих

note: Immaculate Conception.
en: Mariä Empfängnis
uk: Непорочне зачаття Діви Марії

note: Christmas Eve.
en: Heiligabend
uk: Святий вечір

note: Christmas Day.
en: Weihnachten
uk: Різдво Христове

note: Saint Stephen's Day.
en: Stephanstag
uk: День Святого Стефана

note: New Year's Eve.
en: Silvester
uk: Переддень Нового року
