Holidays 0.23 - en to uk translation catalogue (13 entries)

note: New Year's Day.
en: Første nyttårsdag
uk: Новий рік

note: Maundy Thursday.
en: Skjærtorsdag
uk: Великий четвер

note: Good Friday.
en: Langfredag
uk: Страсна пʼятниця

note: Easter Sunday.
en: Første påskedag
uk: Великдень

note: Easter Monday.
en: Andre påskedag
uk: Великодній понеділок

note: Labor Day.
en: Arbeidernes dag
uk: День праці

note: Constitution Day.
en: Grunnlovsdag
uk: День Конституції

note: Ascension Day.
en: Kristi himmelfartsdag
uk: Вознесіння Господнє

note: Whit Sunday.
en: Første pinsedag
uk: Трійця

note: Whit Monday.
en: Andre pinsedag
uk: День Святого Духа

note: Christmas Day.
en: Første juledag
uk: Різдво Христове

note: Second Day of Christmas.
en: Andre juledag
uk: Другий день Різдва

note: Sunday.
en: Søndag
uk: Неділя
